Seyahat ederken hangi uygulamaları kullanıyoruz?


Seyahat ederken kullandığımız uygulamalarla ücretsiz konaklama, ucuz uçak bileti ve çevrimdışı haritalar gibi
birçok imkandan faydalanıyoruz ve bu da seyahatlerimizi oldukça kolaylaştırıyor.  Bu yazımda seyahat ederken kullanabileceğin uygulamaların bir listesini yaptım.
Umarım işine yarar 🙂


Couchsurfing 

couchsurfing ile ilgili görsel sonucu


Couchsurfing, insanların birbirinde ücretsiz konaklamasını sağlayan bir internet ağı. Couchsurfing sayesinde seyahat eden kişiler, gittikleri şehirde evini paylaşmak isteyen yardımseverler ile iletişime geçebilir. 

https://www.couchsurfing.com


Airbnb


Airbnb insanların seyahatlerinde konaklayacak yer bulmasını ve mekan sahiplerinin bu yerleri kiralamasını sağlayan dünya çapında kullanılan bir  web uygulaması.

https://www.airbnb.comBooking.com

booking ile ilgili görsel sonucu


Booking.com otel ve pansiyonlar için online bir katalog ve aynı zamanda bir rezervasyon aracıdır. Booking.com ile 750.000 den fazla otel için iletişim, tanıtım, yorum, değerlendirme gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Size konum olarak yakın otelleri çeşitli filtrelere göre listeleyebilirsiniz. Otellere ücretli ve ücretsiz rezervasyon yaptırabilirsiniz.

https://www.booking.com


Citymapst2go

Citymapst2go ile ilgili görsel sonucu


Akıllı telefonlar için offline şehir haritası ve şehir rehberi uygulamasıdır.  Dünyadaki bir çok şehrin offline haritalarını indirip internet bağlantısına gerek olmadan kullanmanızı sağlar. Ayrıca şehirdeki önemli yerlerin wiki sayfalarını da otomatik indirebiliyor, böylelikle gezerken haritadan tıklayıp yapılar, meydanlar ve müzeler hakkında detaylı bilgi de edinebiliyorsunuz.

https://www.ulmon.comMaps.me

maps me ile ilgili görsel sonucu


Maps.me mobil navigasyon uygulaması olarak kullanılmaktadır. OpenStreetMap verilerini kullanarak çevrimdışı haritalar sağlar.

https://tr.maps.me


Skyscanner

skyscanner ile ilgili görsel sonucu


Skyscanner yüzlerce havayolu ve seyahat acentasını gerçek zamanlı olarak tarayarak, fiyat ve mekan bazında sonuçları karşılaştırmalı olarak sunan bir arama motorudur. Böylece kullanıcılara ucuz uçak bileti alma imkanı sunuyor. Uçak biletinin yanı sıra araç kiralama ve otel rezervasyonu konusunda da hizmet veriyor.

https://www.skyscanner.com


Rome2rio

rome2rio ile ilgili görsel sonucu


Dijital seyahat asistanı uygulaması.  Seyahat ederken çıkış ve varış noktanıza göre size hangi ulaşım araçlarını tercih edebileceğinizi, bunların ne kadara mal olacağını
ve vardığınız noktadaki konaklama imkanlarını gösteren ve kapsamlı bir bilgi sağlayan uygulama.

https://www.rome2rio.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir